Witaj szeroki świecie w Kinie za Rogiem.

📽 Tuż za rogiem dzieją się niesamowite rzeczy. Cóż to był za intensywny weekend, pełen inspirujących  spotkań, śmiechu,kreatywnej zabawy podróży bliskich i dalszych.

Leśne opowieści w Kinie za Rogiem

W piątkowy wieczór mieliśmy  okazję spojrzeć w oczy okolicznej  faunie i podziwiać piękno flory🌳🏞w różnych odcieniach pór roku. Dzięki wizycie i opowieści pana Łukasza Gwiździela – fotografa, leśnika, mieszkańca Debrzna, przenieśliśmy się w świat naszych braci mniejszych. Na ekranie naszego kina mogliśmy poznać tajniki fotografii przyrody od kuchni, portrety różnorodnych gatunków ptaków, zwierząt, dowiedzieć się o różnych zwyczajach   poszczególnych gatunków. Niezwykły pokaz, bogato zilustrowany zapierającymi dech w piersiach  zdjęciami owadów, ptaków i ssaków 🦋🦆🐛🦝🦡🐁 nasze okoliczne lasy, rozlewiska z nastrojową muzyką i odgłosami życia leśnego pozwolił naszym widzom przenieść się wraz z każdym zdjęciem i opowieścią pana Łukasza daleko poza ściany kina. Spotkanie z panem Łukaszem to magiczna podróż przez uchwycone w kadr opowieści z życia żurawi, łabędzi, jeleni, owadów; to opowieść o poświęceniu, pełna pasji i zaangażowania naszego gościa w portretowanie życia leśnego. Spotkanie z panem Łukaszem uświadomiło nam, że ciekawe, inspirujące historie dzieją się tuż za rogiem, blisko nas. Wystarczy tylko się zatrzymać, rozejrzeć i chłonąć małe mikroświaty wokół nas. Mamy nadzieję na kolejne pełne ciekawych opowieści, anegdot, filmów i zdjęć spotkania z panem Łukaszem.Tymczasem zapraszamy na wystawę zdjeć pana Łukasza ,która znajduje się w jednym z pomieszczeń Centrum Kultury,Sportu i Turystyki w Debrznie.

Pan Łukasz Gwiździel snuje opowieść o tym co w trawie piszczy
Oko w oko z naturą
Jedna z prac pana Łukasza, już prawie gotowa do wystawy w Centum Kultury,Sportu i Turystyki w Debrznie

Kierunek – Stacja Paddington, Londyn

Sobota to także spotkanie z młodszymi widzami. W ramach Dnia Pluszowego Misia 🧸 udaliśmy się do  Londynu podczas seansu „Paddington”. Cóż to była za podróż! Wraz z sympatycznym misiem Paddingtonem przemierzyliśmy długą drogę z Mrocznego Zakątka w Peru, przez stację Paddington w Londynie do nowego domu misia Paddingtona. A po seansie przyszedł czas na warsztaty plastyczne w ramach naszego Dyskusyjnego Klubu Filmowego dla Dzieci.🎨🖌🖍Podczas naszego spotkania przy pędzlach, flamastrach i wyobraźni tworzyliśmy swoje misie. Znalazło się miejsce na rozmowy o misiach i tych ekranowych i tych książkowych.

Paddington na naszym ekranie.I w naszych sercach.
Nasza ekipa projektantów misi:)


Ulicami europejskich miast. Europa oczami Woody’ego Allena

Po spędzeniu z dziećmi czasu w Londynie, czas udać się w podróż z trochę starszymi widzami ;).

Trzy odmienne historie , trzy wędrówki pełne muzyki ,emocji,przepięknych pejzaży i ludzi z ich trudnymi charakterami i relacjami- oto nasz spacer ulicami europejskich miast.

W małym, lecz niezwykle sympatycznym gronie w rytm hiszpańskich melodii przemierzałyśmy uliczki Barcelony i Oviedo. Podczas seansu „Vicky, Christina, Barcelona”mogłyśmy zgłębić meandry skomplikowanych relacji międzyludzkich.

Następnie spędziłyśmy dwie godziny w Wiecznym Mieście, wśród uroku Rzymu i kilku niezależnych historii często wręcz absurdalnych;) Seans„Zakochani w Rzymie” to lekki przyjemny spacer po rzymskich ulicach, gdzie w powietrzu unosi się miłość.

Wreszcie nadszedł czas na paryskie ,sklepiki, kawiarnie i uliczki. W nostalgicznej i nieco surlealistyczno-dekadenckiej atmosferze śladami bohatera przemierzałyśmy Paryż lat 20.XX. Nastrojowe dźwięki „Let’s do it Let’s fall in love” Cole Portera , deszcz, ówczesna bohema i jawa ze snem,mit Złotego Wieku to nasza sentymentala podróż w czasie z filmem„O Północy w Paryżu”…Jedno jest pewne magia Paryża o północy gwarantuje nam,że w przestrzeni kina i poza nią wszystko może się zdarzyć .😉

Niesamowita atmosfera, nastrojowa muzyka, genialne teksty,wspaniałe kreacje aktorskie- to nasz maraton filmowy „Ulicami europejskich miast.Europa oczami Woody’ego Allena”… To również rozmowy między seansami, dużo śmiechu i Panie,które towarzyszyły mi w tym spacerze,gdyż to właśnie magia małych kin, którą tworzą ludzie nas odwiedzający🎬🙂

Źródło: Zdjęcie jednej z uczestniczek naszej wędrówki. W oczekiwaniu na seans „Zakochani w Rzymie.” Dziękuję Lady in Red;)