Ulicami europejskich miast.Europa oczami Woody’ego Allena.

Kilka lat temu Woody Allen na jakiś czas opuścił swój mały filmowy mikroświat – Nowy Jork i rozpoczął filmową podróż po Europie. Najpierw była Barcelona, potem Paryż, a na końcu Rzym. Miłośnicy kina i filmów Woody’ego Allena, na zakończenie listopadowych deszczowo-mglistych dni zapraszamy Was w wyjątkową podróż po Barcelonie, Wiecznym Mieście i Paryżu, która odbędzie się 27.11.2021 w naszym kinie.

W tę niezwykłą podróż wyruszamy w sobotę 27.11.2021 o godzinie 18:00

Jeśli marzysz, żeby być gdzieś indziej, nie wahaj się ,zatrzymaj się na chwilę i udaj się z nami w filmową wędrówkę…

W PROGRAMIE MARATONU:

📌 Naszą wędrówkę „Ulicami europejskich miast. Europa oczami Woody’ego Allena” rozpoczniemy od podróży do Hiszpanii, a konkretniej do słonecznego asturyjskiego miasteczka Oviedo,gdzie poznamy dwie amerykańskie turystki i toksyczne małżeństwo artystów z Półwyspu Iberyjskiego. „Vicky, Christina Barcelona” to opowieść o ślepej władzy Erosa nad ludzkimi umysłami. Temat znany,dogłębnie przestudiowany i niejednokrotnie sportretowany przez nowojorskiego komika. Tym razem w nieco pogodniejszym tonie utrzymanym w duchu komedii obyczajowej, z pięknie ukazanymi hiszpańskimi pejzażami w tle. „Vicky, Christina,Barcelona”jest to przede wszystkim znakomity obraz o skomplikowanych relacjach międzyludzkich z świetnymi kreacjami aktorskimi, nastrojową muzyką i wybitną rolą Penelope Cruz.

📌 Kolejny przystanek naszej podróży to wizyta w Wiecznym Mieście. Jaki jest Rzym Allena? Jest to swoista pocztówka miasta, widziana oczami Amerykanina. Zatem zapraszamy na podróż po nierealnej, nieco przesłodzonej przestrzeni miejskiej, w której Allen postanowił opowiedzieć kilka niezależnych historii.Historii których głównym tematem jest oczywiście miłość. Lekki i przyjemny spacer po ulicach Rzymu, okraszony znakomitymi dialogami i dobrą grą aktorską- to właśnie „Zakochani w Rzymie”.

📌 Na zakończenie naszego spaceru po ulicach europejskich miast udamy się do Paryża,który według bohatera naszej ostatniej propozycji filmowej „O Północy w Paryżu” najpiękniej wygląda w deszczu. „O północy w Paryżu” to niezwykle czarowna i pozytywna opowieść, która przenosi nas w świat nieco piękniejszy od naszego. Po raz kolejny będziemy mogli w osobie Gila (Owen Wilson) dopatrzyć się alter ego Allena, z którym będzie nam dane prowadzić podwójne życie. Co się stanie kiedy wraz z bohaterem zagubimy się pomiędzy uliczkami paryskich kawiarni i budynków? Gdy postanowimy w tym zagubieniu przystanąć na pewnych schodach? Co wydarzy się,gdy wybije północ, podjedzie samochód i postanowimy do niego wsiąść? „O północy w Paryżu” to subtelna „bajka” z nieporadnym lecz niezwykle ujmująco szczerym w swej nieporadności bohaterem, opowieść o micie Złotego Wieku i tym, że nie ma epoki idealnej .Spotkamy także ówczesną bohemę -Hemingway, Salvador Dali, czy Picasso, zostali genialnie pokazani i zagrani.Jedno jest pewne magia Paryża o północy gwarantuje nam,że w przestrzeni kina i poza nią wszystko może się zdarzyć .

Cena biletu

Karnet upoważniający na wszystkie sobotnie filmy: 21 zł 🎫 🎫🎫

Cena zwykłego biletu na pojedynczy film:🎫 9 zł

📢 UWAGA ‼️ :

Karnety będą dostępne do kupienia od 23.11.2021, a także przed sobotnim seansem w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Debrznie ul. Wojska Polskiego 2

Gwarantujemy:

📌 niezapomnianą podróż po ulicach europejskich miast

📌 miłe towarzystwo

📌 kameralną atmosferę

📌 aromatyczną kawę☕️ i mały poczęstunek 😉