7.06.2019 godz. 18:00 – Bilet na księżyc

rodzaj: fabularny

gatunek: obyczajowy

kat. wiek. : 16 lat

czas trwania: 1h 59min.

 

19-letni Adam z podkarpackiej wsi, który marzy o lotnictwie, dostaje w RKU przydział do Marynarki Wojennej w Świnoujściu. Jego starszy brat Antek obawia się, że dla delikatnego i wrażliwego chłopca trzyletnia służba na trałowcu to może być trudna próba, postanawia więc towarzyszyć Adamowi w drodze do jednostki, a ze wspólnej podróży uczynić coś na kształt przyśpieszonej szkoły życia.
Nowa komedia Jacka Bromskiego, twórcy kinowych przebojów „U Pana Boga za piecem” i „U Pana Boga w ogródku”, to pełna ciepła i humoru opowieść o młodości, przyjaźni i miłości w czasach, gdy człowiek stawiał pierwsze kroki na Księżycu, na ulicach stały saturatory, Gomułka ustalał normy grubości panierki na schabowym, a skrót PKP czytano jako: Płać Konduktorowi Połowę. Filmowa podróż do lat sześćdziesiątych, barwnej epoki „dzieci kwiatów”, hipisów i bigbitu, uwodzi doborową obsadą, rozmachem scenograficznym oraz ścieżką dźwiękową, na której znalazło się ponad 40 przebojów takich wykonawców, jak The Animals, The Box Tops, The Turtles, The Fox, Mira Kubasińska i Breakout czy Skaldowie.

 

8.06.2019  godz. 16:00 Listonosz Pat i wielki świat (2014)

Rodzaj: animowany

gatunek: dla dzieci

kat. wiek. : 7 lat

czas trwania: 1 godz. 23 min.

Sympatyczny listonosz Pat z małego spokojnego miasteczka postanawia wziąć udział w telewizyjnym show „Gwiazdą być!”, żeby wygrać obiecany żonie urlop we Włoszech. W tym samym czasie w jego firmie zaczyna wprowadzać nowe porządki nowy kierownik, któremu marzy się zastąpienie ludzi robotami. Biedny Pat nie wie, że w czasie gdy on sam zaczyna robić telewizyjną karierę, w jego miasteczku podszywa się pod niego agresywny robot, który zraża do Pata wszystkich mieszkańców, a nawet jego własnego syna…
Dzięki pomocy sprytnego kota i oddanego przyjaciela cała ta historia zakończy się szczęśliwie, a Pat zrozumie, że od sławy, kariery i świateł wielkiej metropolii stokroć cenniejsza jest gra z synem w piłkę i kolacja z przyjaciółmi.

8.06.2019 – Godz. 18:30 Karuzela życia

rodzaj: fabularny

gatunek: dramat

kat. wiek. : 12 lat

czas trwania: 1 godz. 36 min.

 

Historia czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku. Rozchwiana emocjonalnie była aktorka Ginny (Kate Winslet) pracuje tu jako kelnerka. Jej mąż Humpty (Jim Belushi) jest operatorem karuzeli. Mickey (Justin Timberlake) to przystojny ratownik, który marzy o karierze dramatopisarza. Carolina natomiast jest marnotrawną córką Humpty’ego, która w domu ojca szuka schronienia przed gangsterami.

 

 

9.06.2019 godz. 12:00 (od lat 5) Parauszek i przyjaciele

  • Bursztynowa wróżka (10 min.)
  • Leśny teatr (10 min.)
  • Marzenie (10 min.)

Kuba i śruba

  • Porwana królewna (14 min.)
  • Babcia Czerwonego Kapturka (14 min.)
  • Latający kuferek (14 min.)

 

 

 

9.06.2019 – Godz. 18:00 – Porwanie

rodzaj: fabularny

gatunek: Thriller, Dramat

kraj: Dania

kat. wiek.: 12 lat

czas trwania: 1 godz. 39 min.

 

Statek towarowy MV Rozen zmierza do portu w Mumbaju, gdy zostaje porwany przez somalijskich piratów na Oceanie Indyjskim. Film Tobiasa Lindholma (znanego m.in. ze scenariusza do znakomitego „Polowania” Thomasa Vinterberga) nie funduje widzom sensacyjnego thrillera. Paradokumentalny styl i obserwacja wydarzeń z perspektywy i negocjatorów, i zakładników sprawiają, że z bolesną dosłownością rozumiemy uczucia ludzi, których los zależy od kaprysu naćpanego porywacza, chłodnej kalkulacji negocjatora, który walczy o ich życie z perspektywy eleganckich biur kopenhaskiego armatora – albo od zwykłego szczęścia. Pokerowa rozgrywka między zaprawionym w targach o pieniądze prezesem firmy i nie mniej doświadczonym w swoim fachu przywódcą porywaczy, w której stawką jest ludzkie życie, trzyma w napięciu bardziej niż przygodowa opowieść o piratach z Karaibów, choć nie ma tu heroicznych supermenów – i nie będzie hollywoodzkiego finału.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *