Piątek – 4.10.2019, godz.19:30 „Cena sławy”
Rodzaj: Fabularny
Gatunek: Komediodramat
Produkcja: Francja
Kat. wiek.: 12 lat
Czas trwania: 1h 49 min.

Drobny oszust Eddy wychodzi z więzienia i zamieszkuje nieopodal starego kumpla Osmana, którego żona trafiła do szpitala. Zastanawiając się,co z sobą zrobić, opiekuje się córką Osmana i ogląda telewizję. Pewnego dnia trafia na informację o śmierci Charliego Chaplina oraz niewyobrażalnym majątku, jaki pozostawił wielki aktor. Chcąc pomóc przyjacielowi zdobyć pieniądze na leczenie żony, wpada na szalony pomysł: wykradną trumnę z ciałem Chaplina i zażądają okupu od jego rodziny!Film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami: w marcu 1977, około 2 miesięcy po pogrzebie Charlie’ego Chaplina, dwóch emigrantów w Europy Wschodniej, 24-letni Polak i 38-letni Bułgar, dla okupu wykradło z cmentarza w Vevey trumnę z jego ciałem. W filmie Xaviera Beauvois w epizodach występują potomkowie Chaplina: syn Eugene i wnuczka Dolores.

5.10.2019, godz. 16:30 -Blok bajek dla dzieci
Kat. wiek.: 5 lat
Czas trwania: 39 min.

Seria 4 odcinków bajek dla dzieci od lat 5. Najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć przygody zabawnych detektywów – hipopotamów, poznać legendy polskich baśni, a także dalsze części przygód Agatki i jej chomika Cyryla.

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­5.10.2019, godz. 18:00 – Plan B (8,60 zł bilet)
Rodzaj: Fabularny
Gatunek: Dramat, Komedia
Produkcja:Polska
Kat. wiek.: 12 lat
Czas trwania: 1h 25 min.

Obyczajowy film o miłości. Bohaterów filmu poznajemy kilkanaście dni przed Walentynkami, w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Wnoszą w ich życie nową jakość, za sprawą przypadku, bądź zrządzenia losu. Dają nadzieję na odnalezienie prawdziwych uczuć i autentycznych więzi.

 

 

6.10.2019, godz. 16:00 „Książe Czaruś”
Rodzaj: Fabularny
Gatunek: Animacja, Komedia
Produkcja: Kanada, USA
Kat. wiek.: 7 lat
Czas trwania: 1h 30 min.

Dawno, dawno temu niegodziwa Królowa rzuciła urok na małego Księcia Czarusia. Jej zaklęcie sprawia, że każda napotkana przez młodzieńca dziewczyna z miejsca zakochuje się w nim i chce być jego żoną. Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Śpiąca Królewna – każda z nich święcie wierzy, że przystojny książę chce ożenić się właśnie z nią. Jednak ojciec Czarusia, świadomy klątwy, jaka ciąży nad synem, ma już dość sercowego chaosu panującego w królestwie i stawia przed chłopakiem ultimatum. Albo odnajdzie miłość życia i ustatkuje się, albo straci prawo do tronu. Czaruś, wspierany przez sprytną złodziejkę Laurę, wyrusza więc w pełną przygód podróż, w poszukiwaniu sposobu na zneutralizowanie zaklęcia. Czy zdoła pokonać klątwę i znaleźć „tę jedyną”, zanim będzie za późno?

6.10.2019, godz. 18:00 „Kamerdyner” (8,60 zł bilet)
Rodzaj: Fabularny
Gatunek: Dramat historyczny
Produkcja: Polska
Kat. wiek.: 12 lat
Czas trwania: 141 min.

Akcja filmu opowiada historię pruskiego rodu von Krauss zamieszkującego w okolicy Pucka, jak również miłości pomiędzy kaszubskim chłopcem Mateuszem a niemiecką arystokratką Maritą
i rozgrywa się w latach 1900-1945. Scenariusz ukazuje powikłane losy trzech nacji zamieszkujących dawne polsko-niemieckie pogranicze na północnych Kaszubach, na którym linia granicy wytyczonej
w Wersalu po I wojnie światowej podzieliła nie tylko ziemię, lecz także ludzi: Niemców, Kaszubów, Polaków, będąc przyczyną waśni, a często nienawiści.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *