Przed Nami ostatni weekend kwietnia. Tuż tuż, wielkimi krokami zbliża się do nas „majówka”, upragniony urlop 😉 Mamy nadzieję, że pogoda będzie piękna, a słoneczko cieplutkie 😉
Ale nim ona nastąpi, zapraszamy do naszego Kina za Rogiem w dniach 26-28 kwietnia 😉 Nasze propozycje to:

26.04.2019, godz. 18:00 „DAWCA PAMIĘCI”

Świat po Ruinie. Szczęśliwy i bezpieczny. Przewidywalny.
Na dorocznej Ceremonii Inicjacji, podczas której każdy młody członek Społeczności otrzymuje przydział i cel, Jonas dowiaduje się, że Starszyzna przeznaczyła mu rolę Biorcy Pamięci – jego zadaniem będzie przejęcie od poprzednika wspomnień o przeszłości. Kiedy go zastąpi, będzie na potrzeby Starszyzny udostępniał zawartą we wspomnieniach wiedzę.
Stopniowo przejmując obrazy przeszłości, dowiaduje się, że z jego świata wyeliminowano nie tylko strach, ból, nienawiść i wojnę, ale i miłość, przyjaźń, empatię i… muzykę. Że starannie zacierając różnice, wyeliminowano kolory. Że dając wszystkim równe szanse, nikomu nie dano możliwości wyboru.
Wspomnienia, których Jonas ma coraz więcej, sprawiają, że nie tylko wie i widzi więcej niż inni – zaczyna też inaczej oceniać świat pozornie idylliczny, a tak naprawdę rządzony zasadą ślepego posłuszeństwa i bezwzględnego przestrzegania przepisów regulujących każdy aspekt życia. Podejmuje decyzję, która zagrozi porządkowi czarno-białego świata.
Film oparty na bestsellerowej powieści Lois Lowry z 1993 roku o tym samym tytule.

Czas trwania: 1h 33 min.
Od lat 12

 

 

27.04.2019, godz. 16:00 „Artur i Miminki 3. Dwa Światy”

Dziesięcioletni Artur, od dawna zaprzyjaźniony z malutkimi stworkami Minimkami, tym razem będzie musiał stawić czoło złemu Maltazarowi, który wyruszył do świata ludzi, żeby go podbić. I chociaż Maltazar ma teraz 2 metry wzrostu, a Minimki zaledwie 2 milimetry, duch w małych stworkach jest wielki, bo klasy wojownika nie mierzy się linijką…
Nominowana do Cezara świetnie zrealizowana, dynamiczna opowieść o przyjaźni, lojalności i odwadze.

Czas trwania: 1h 37 min.
Od lat 7

 

 

 

 

27.04.2019, godz. 18:30 „Tatarak”

„Tatarak” to film, który równolegle rozwija trzy przeplatające się wątki: ekranizację opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza pod tym samym tytułem, monolog Krystyny Jandy o odchodzeniu jej męża Edwarda Kłosińskiego (zmarł 8 miesięcy przed rozpoczęciem zdjęć) i wreszcie film o robieniu filmu.
Iwaszkiewiczowska historia to opowieść o fascynacji starszej wykształconej kobiety młodym prostym mężczyzną. Przeplatana monologami aktorki staje się niezwykle przejmującą refleksją na temat przemijania i śmierci, zawsze przedwczesnej.
Znakomita Krystyna Janda fenomenalnie spina obie postaci: doktorową, która, zachłystując się dawno nie odczuwanymi emocjami, nie do końca wie, że toczy ją śmiertelna choroba – i siebie samą, zanurzoną
w rozpamiętywaniu niedawnego umierania swojego męża.
Piękne, dojrzałe, refleksyjne kino.

Czas trwania: 1h 22 min.
od lat 12

 

 

 

28.04.2019, godz. 12:00 „Moje wakacje z Rudym”

Kiedy jedenastoletni Mick zostaje wysłany na farmę dziadka w odległym regionie Pilbara w Zachodniej Australii, spodziewa się, że na miejscu czeka go wyłącznie nuda i ciężka praca. Wszystko zmienia się, gdy
w jego życiu pojawia się Blue – śliczny szczeniak o czerwonej sierści. Przygarnięty przez Micka, staje się jego nieodłącznym towarzyszem i przyjacielem na dobre i złe.
Historia przyjaźni chłopca i psa to jednocześnie opowieść o dorastaniu, o pierwszej miłości i dojrzewaniu do odpowiedzialności.

Czas trwania: 1h 25 min.
Od lat 7

 

 

 

28.04.2019, godz. 18:00 „Pod Mocnym Aniołem”

Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej kobiecie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia znowu zaczyna pić, znowu trafia na odwyk, wychodzi, zaczyna pić, trafia na odwyk… Upiorna karuzela wiruje coraz szybciej.
Opowieść o upadku człowieka zniewolonego przez nałóg, o niełatwej, momentami tragicznej walce
o przetrwanie, o zwątpieniu i upodleniu, ale i o nadziei.

Czas trwania: 1h 45 min.
Od lat  18

 

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *