Nim nastąpi weekend, zapraszamy wszystkie dzieci na poranki w naszym kinie 😉 

24.08.2019, g. 16:30 – Blok bajek dla dziec
rodzaj:Serial animowany
gatunek:Film dla dzieci
produkcja: Polska
kat.wiek.:5
czas trwania: 13 min/ 1odc.

g.18:00 – Zaklęte rewiry
rodzaj:Fabularny
gatunek:Obyczajowy, Dramat
produkcja: Polska, Czechosłowacja
reżyser: Janusz Majewski
kat.wiek.:12
czas trwania: 1h 34 min.
Lata 30. XX wieku. Młodemu plebejuszowi Romanowi Boryczce widziana przez szybę sala restauracyjna luksusowego hotelu „Pacyfik” jawi się jako świat niemal magiczny. Gdy udaje mu się do niego dostać, zaczyna od pracy na zmywaku, ale szybko awansuje: poprzez pikolaka – na kelnera, jednak ten społeczny
i zawodowy awans wiąże się z licznymi moralnymi kompromisami. Romek, przechodząc kolejne stopnie kelnerskiego wtajemniczenia, dojrzewa też jako człowiek.

25.08.2019, g. 12:00 – Blok bajek dla dzieci
rodzaj:Serial animowany
gatunek:Film dla dzieci
produkcja: Polska
kat.wiek.:5
czas trwania: 13 min/ 1odc.

g. 18:00 – Wodzirej
rodzaj:Fabularny
gatunek:Obyczajowy
produkcja: Polska
reżyser: Feliks Falk
kat.wiek.:12
czas trwania: 1h 43 min.
Polska lat 70. Dla Lutka Danielaka, prowincjonalnego konferansjera, poprowadzenie balu z okazji otwarcia nowego hotelu oznacza zawodowy awans, przeskok do wyższej ligi. Jego atutem na tle starszych i bardziej doświadczonych kolegów jest wiek, zwłaszcza że pomoc obiecuje stawiający na młodych dyrektor domu kultury. Jednak Lutek na wszelki wypadek postanawia pozbyć się konkurencji. Cel uświęca środki: seks w zamian za informacje, stręczenie własnej dziewczyny, zdrada przyjaciela. I cel zostaje osiągnięty, ale za cenę tak wysoką, że prowokującą pytanie, czy było warto ją zapłacić.
Jeden z najważniejszych filmów Kina Moralnego Niepokoju. Wielka kreacja Jerzego Stuhra, któremu udało się sprawić, że postać bezwzględnego karierowicza Lutka Danielaka mimo wszystko budzi sympatię.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *