20.09.2019, godz. 17:30
POLOWANIE NA MUCHY”
rodzaj:Fabularny
gatunek:Obyczajowy,Komedia
produkcja: Polska
kat.wiek.:16
czas trwania: 1h 43 min.
Polska końca lat 60. Trzydziestoparoletni Włodek, niedoszły rusycysta, mąż i ojciec, czuje się zmęczony nudną biurową pracą i życiem rodzinnym toczącym się w M-4 teściów w rytmie programów telewizyjnych, odgłosów kuchennych i kombatanckich opowieści dziadka. Przypadkowa znajomość z atrakcyjną studentką polonistyki Ireną otwiera przed nim szansę na zmianę: ambitna dziewczyna planuje dlań wielką karierę, na początek tłumacza literatury pięknej. Irena jak Pigmalion usiłuje ukształtować swoją męską Galateę na miarę własnych aspiracji, wkrótce jednak okazuje się, że próby „ustawienia” kochanka dzięki wpływowym ludziom okazują się bezowocne. Przerażony Włodek zaczyna marzyć o powrocie do domu i poprzedniego, nudnego życia…
Adaptacja opowiadania Janusza Głowackiego. Satyryczne spojrzenie na „środowiska twórcze”, groteskowo ujęta wojna płci i wielka kreacja Małgorzaty Braunek jako współczesnej modliszki w najsłynniejszych – obok tych Zbyszka Cybulskiego – filmowych okularach.

21.09.2019, godz. 16:30
BLOK BAJEK DLA DZIECI
rodzaj:Serial animowany
gatunek:Film dla dzieci
produkcja: Polska
kat.wiek.:5
czas trwania: 13 min/ 1odc.
Godz. 18:00
KURIER” – bilet 8,60 zł
(1h 32 min.)
rodzaj:Fabularny
gatunek:Historyczny, Sensacyjny
produkcja: Polska
kat.wiek.:12
czas trwania: 1h 48 min.
Akcja filmu rozpoczyna się kilkadziesiąt dni przed inicjującą powstanie Godziną „W”, gdy polski oficer Jan Nowak zostaje wyznaczony w Londynie do sekretnej misji: zostanie w trybie natychmiastowym przetransportowany alianckimi kanałami przerzutowymi przez włoską bazę w Brindisi do Polski, po czym dotrze do Warszawy i przekaże tajne informacje do rąk generała Tadeusza „Bora” Komorowskiego i dowództwa Armii Krajowej. Już w brytyjskiej stolicy pojawiają się pierwsze problemy. Nie dość, że alianci nie kwapią się do spełnienia obietnic i wysłania do Polski posiłków, dzięki którym powstanie miałoby realne szanse powodzenia, to jeszcze Nowak otrzymuje sprzeczne rozkazy od Polaków. Jedni proszą, by powstrzymał wybuch powstania, inni dążą do patriotycznego rozlewu krwi. Poczynania kuriera śledzą również nazistowscy szpiedzy ukrywający się w Londynie.
22.09.2019, godz. 12:00
BLOK BAJEK DLA DZIECI
rodzaj:Serial animowany
gatunek:Film dla dzieci
produkcja: Polska
kat.wiek.:5
czas trwania: 13 min/ 1odc.
Godz. 18:00
MĄŻ CZY NIE MĄŻ” – bilet 8,60 zł
rodzaj:Fabularny
gatunek:Komedia
produkcja: Francja
kat.wiek.:12
czas trwania: 1h 32 min.
Cała rodzina oraz wszyscy przyjaciele i sąsiedzi Yassine’a złożyli się, aby młody mężczyzna mógł studiować architekturę w Paryżu. Jego przyszłość zapowiadała się doskonale. Do czasu… W przeddzień najważniejszego egzaminu Yassine bierze udział w szalonej imprezie. Następnego dnia jego głowa pęka, ciało odmawia posłuszeństwa, a na domiar złego okazuje się, że kompletnie zapomniał o teście. To oznacza koniec studiów oraz deportację z kraju. Yassine w żadnym razie nie może sobie na to pozwolić. Jedynym ratunkiem jest ślub i przyjęcie francuskiego obywatelstwa. Po gorączkowych poszukiwaniach okazuje się, że pomóc może mu tylko Fred – znajomy ze studiów. Plan z pozoru wypala i Yassine unika deportacji. Jednak sprawą podejrzanego ślubu zaczyna interesować się dociekliwy inspektor policji. Od tego momentu wszystko zaczyna się sypać.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *