19.07.2019

godz. 19:00- Lęk wysokości (2011)

1h 26 min (Psychologiczny, Dramat)

rodzaj:Fabularny

gatunek:Dramat, Psychologiczny

produkcja: Polska

kat.wiek.:12

Czas trwania: 1h 26 min.

Poruszająca historia młodego dziennikarza, którego świetlaną karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o tym, że jego ojciec trafił do szpitala psychiatrycznego, a on, syn, jest jedyną osobą, która może mu pomóc. Czy człowiek skoncentrowany dotąd na osobistym sukcesie będzie w stanie zrozumieć i wziąć odpowiedzialność za chorego ojca? Jakiej prawdy o sobie dowie się przy tej okazji?

20.07.2019

godz. 16:00 – Jaskiniowiec (2018) 1h 29 min. (dla dzieci)

rodzaj:Animowany

gatunek:Dla dzieci

produkcja: Francja, Wielka Brytania

kat.wiek.:7

Czas trwania: 1h 29 min.

W zamierzchłych czasach, gdy nie było facebooka, prądu i ciepłej wody, a w zagrodzie za jaskinią pasły się dinozaury, rozgrywa się pełna szalonych przygód historia dzielnego Duga, który musi zjednoczyć swą jaskiniową ferajnę przeciw nadchodzącemu zagrożeniu. W świecie, w którym zamiast psa każdy mógł mieć mamuta, a zaostrzony kamień był gadżetem na miarę dzisiejszego smartfona, nadejście pulsującej hałaśliwą nowoczesnością Epoki Brązu zwiastuje nieuniknione kłopoty.

godz. 18:30 -Ucieczka z kina Wolność (1990) (Psychologiczny, Komediodramat) 1h 27 min

rodzaj:Fabularny

gatunek:Komediodramat, Psychologiczny

produkcja: Polska

kat.wiek.:12

Czas trwania: 1h 27 min.

Lata 80. XX w. Postaci wyświetlanego w kinie „Wolność” filmu porzucają swoje role i nawiązują kontakt z widzami. Okręgowy cenzor stosuje środek zapobiegawczy: każe wykupić wszystkie seanse, jednak wirus buntu przenosi się na ulice. I wtedy partyjna „góra” nakazuje spalić kopię filmu. 
Jeden z najbardziej oryginalnych filmów okresu przełomu. Podszyta absurdem, nawiązująca do „Mistrza i Małgorzaty” Bułhakowa i „Purpurowej róży z Kairu” Allena metaforyczna opowieść o końcu opresyjnego ustroju, ale też uniwersalna przypowieść o człowieku, który, choć upadł, próbuje odzyskać godność i wolność.

21.07.2019

godz. 12:00 – Miś Fantazy odc. 7 – Szkarłatna perła

odc. 8 – Złamana pieczęć

odc. 9 – Wyspa kotów

rodzaj:Serial animowany

gatunek:Film dla dzieci

produkcja: Polska

kat.wiek.:5

czas trwania: 13 min/ 1odc.

godz. 18:00 -Psy (1992) (Fabularny, Sensacyjny) 1h 44 min.

rodzaj:Fabularny

gatunek:Sensacyjny

produkcja: Polska

kat.wiek.:16

Czas trwania: 1h 44 min.

Przełom lat 80. i 90. XX w. Porucznik Franz Maurer (Bogusław Linda), po kilkunastu latach służby w SB pozytywnie zweryfikowany, zaczyna pracę w policji kryminalnej. Celem pierwszej akcji, w której bierze udział, jest zatrzymanie członków międzynarodowego gangu złodziei samochodów. Niestety, plan nie wypala, wywiązuje się strzelanina, w której giną trzej policjanci. Maurer, nie mogąc pogodzić się ze śmiercią swoich ludzi, chce wymierzyć sprawiedliwość ich mordercom. Domyślając się, że kradzież samochodów to tylko część działalności szajki, którą mogą tworzyć byli funkcjonariusze służb specjalnych, prosi o pomoc innego „psa”, swojego przyjaciela Ola Żwirskiego (Marek Kondrat). Ten jednak, negatywnie zweryfikowany, przeszedł już na drugą stronę. Maurer, jak wielu innych filmowych bohaterów, w tej walce „w imię zasad” pozostaje sam…
Jeden z najgłośniejszych i najważniejszych filmów lat 90. Znakomity scenariusz, świetna obsada z aktorami grającymi wbrew dotychczasowym ekranowym wizerunkom i kultowe kwestie, które weszły do potocznego języka.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *