14.06.2019 – godz. 18:00 – Wszystko zostaje w rodzinie
rodzaj: fabularny
gatunek: Komedia
kraj: Francja
kat. wiek.: 16 lat
czas trwania: 1 godz. 29 min.

Sonia chce przedstawić swojego chłopaka ojcu, który jest właścicielem hoteliku w Brazylii. Wakacje to świetna okazja, żeby tam pojechać i zabrać przy okazji grupkę przyjaciół. Piasek brazylijskiej plaży, błękitna, ciepła woda, piękne dziewczyny, przystojni mężczyźni, kompletna beztroska… czego chcieć więcej? Wprawdzie na miejscu okazuje się, że tatuś Soni to niezły dziwoląg, hotelowy basen służy nie ludziom, tylko żółwiom, a w pokojach brak telewizorów, ale nic to! Zaczynają od wycieczki, w której atrakcja ma gonić atrakcję – tyle że w jej trakcie katastrofa zaczyna gonić katastrofę. To chyba jednak nie będą wakacje ich marzeń…
Lekka, dynamiczna komedia z masą naprawdę śmiesznych gagów.

15.06.2019 – godz. 16:00 –Pszczółka Maja
rodzaj: Animowany
gatunek: Film dla dzieci
kraj: Australia, Niemcy
kat. wiek.: 5 lat
czas trwania: 1 godz. 24 min.

W ulu przychodzi na świat Maja, nietypowa pszczółka, która ma sny i na dodatek chce robić to, co chce! Urocza i niesforna, wnosi do poważnego i uporządkowanego ula mnóstwo radości. Nie wszystkim się to jednak podoba, a najbardziej – złej doradczyni królowej, która chce przejąć władzę w ulu i wywołać wojnę z szerszeniami. Maja decyduje się wylecieć z ula na własną rękę i uratować mieszkańców łąki przed katastrofą.
Bajecznie kolorowa, zabawna i mądra opowieść o prawie do bycia innym, odwadze i otwartości.

15.06.2019 – godz. 18:00 – „Przychodzi facet do lekarza”
rodzaj: fabularny
gatunek: Komedia
kraj: Francja
kat. wiek.: 12 lat
czas trwania: 1 godz. 43 min.

Romain Faubert ma 40 lat i jest zdrowy jak ryba. Problem w tym, że nie chce w to uwierzyć – jest stuprocentowym hipochondrykiem. Byłby to zapewne jego prywatny problem, gdyby nie fakt, że swoją manią rujnuje życie jedynego przyjaciela – doktora Dimitrija Zvenki. Poczciwy medyk codziennie musi wybijać z głowy Romaina kolejne urojone schorzenia, a ich chora relacja wykracza daleko poza lekarski gabinet: Romain potrafi nawiedzić swego lekarza bez uprzedzenia w trakcie zabiegu, podczas rodzinnej uroczystości czy w domu w środku nocy. Zrozpaczony Dimitrij, przekonany, że problemem Romaina jest tak naprawdę samotność, postanawia pchnąć życie przyjaciela we właściwym kierunku.
Świetna komedia obyczajowa, romans i komedia akcji w jednym – Dany Boon (reżyser, scenarzysta i odtwórca głównej roli) w szczytowej formie.

16.06.2019 – godz. 12:00 – (od lat 5)

Miś Fantazy” –
Niebieski Miś (13 min.)
Tajemnica kryształu (13 min.)
Księżycowa kraina (13 min.)
Baśnie i bajki polskie”
Bursztynowa korona (13 min.
Kamień na dnie jeziora (13 min)

16.06.2019 – godz. 18:00 – Dług
rodzaj: fabularny
gatunek: Psychologiczny, Dramat
kraj: Polska
kat. wiek.: 16 lat
czas trwania: 1 godz. 38 min.

Krzysztof Krauze o polskiej rzeczywistości lat 90. Adam i Stefan, młodzi inteligenci, rzucają studia dla biznesu. By rozkręcić interes, potrzebują pieniędzy – gdy bank odmawia im kredytu, otrzymują propozycję pożyczki od dawnego znajomego Stefana, Gerarda. Nie przyjmują oferty, bo prowizja jest za duża, jednak niedługo potem dowiadują się, że i tak mają wobec Gerarda jakiś nieokreślony – i rosnący z każdym dniem – dług. Zaczyna się koszmar: groźby, nękanie, pobicia. Oddają Gerardowi wszystko co mają, ale wobec bezwzględnego bandyty nie mają szans. Przerażeni, nie doczekawszy się pomocy policji, uzmysławiają sobie, że ich koszmar zakończyć może tylko śmierć dręczyciela.
Niezwykłe, rzadkie w kinie przenikanie się sztuki i życia: autentyczne wydarzenie jako inspiracja filmu, który, dzięki rozgłosowi, jaki zdobył, i identyfikacji widowni z bohaterami, wpłynął na losy ich pierwowzorów.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *