5.07.2019 PIĄTEK

godz. 19:00 – Przyrzeczenie (2018) (8,60 zł bilet)

2h 9min (Fabularny, Dramat, Historyczny)
rodzaj:Fabularny
gatunek:Historyczny, Dramat
produkcja: Hiszpania, USA
kat.wiek.: 12
czas trwania: 2h 7 min
Rok 1914, Imperium Osmańskie. Mikael, Ormianin, syn aptekarza z małego miasteczka, przybywa do Konstantynopola, by zrealizować swoje wielkie marzenie o studiach medycznych. Może tego dokonać dzięki posagowi, jaki otrzymał po zaręczynach z Maral, dziewczyną z sąsiedztwa, której przyrzeka, że zaraz po ukończeniu studiów wróci i ją poślubi. W stolicy zatrzymuje się u swojego majętnego wuja – i zakochuje w guwernantce jego córeczek, pięknej Anie, związanej
z amerykańskim dziennikarzem Chrisem Myersem. Ich osobisty dramat – namiętności i lojalności – stanie się za chwilę mało istotny wobec tego, co szykuje im historia. 

W 1915 roku od masowych aresztowań ormiańskiej inteligencji zaczyna się eksterminacja mniejszości ormiańskiej…

6.07.2019 SOBOTA

godz. 16:00 – Co w trawie piszczy ( 2017) 1h 28 min.

rodzaj:Animowany
gatunek:Film dla dzieci
produkcja: Francja, Luksemburg
kat.wiek.:7
czas trwania: 1h 24 min
Włóczykij pasikonik Tonik nigdzie nie zagrzewa miejsca, aż pewnego dnia trafia na łąkę tak piękną, że postanawia zatrzymać się tam na dłużej, szczególnie że zakochuje się w uroczej i dobrej królowej pszczół Margerytce. Niestety, łatwowierny Tonik daje się omotać podstępnej osie i za jego sprawą nad głową ukochanej zbierają się ciemne chmury. Pasikonik będzie musiał znaleźć sprzymierzeńców, żeby obronić łąkę przed armią szerszeni i zasłużyć na serce królowej.

godz. 18:30 – Wszyscy albo nikt (2015) (Komediodramat) 1h 37 min
rodzaj:Fabularny
gatunek:Komediodramat
produkcja: Francja
kat.wiek.:12
czas trwania: 1h 37min
Hibat dorasta z jedenastką rodzeństwa w irańskiej rodzinie i już-już ma wkroczyć w samodzielne dorosłe życie, gdy za zamalowywanie na murach podobizny szachinszacha zostaje skazany na 10-letnie więzienie.
Bity i torturowany, zostaje wypuszczony na wolność w przededniu rewolucji islamskiej, w wyniku której władzę
w kraju obejmuje ajatollah Chomejni. I Hibatowi zaczyna się dziać jeszcze gorzej. Gdy represje zaczynają dotykać jego przyjaciół i współpracowników, postanawia uciec wraz z żoną i małym synkiem do Francji. 

Tragikomedia Kheirona bazuje na prawdziwej historii ojca reżysera, Hibata Tabiba, który w latach 80. wyemigrował z rodziną do Francji, uciekając przed islamską dyktaturą. To utrzymana w lekkim tonie wzruszająca opowieść o ludziach, którzy są zmuszeni do opuszczenia swojego miejsca na ziemi i rozpoczęcia wszystkiego od nowa, wśród obcych.

7.07.2019 NIEDZIELA

godz. 12:00 – Miś Fantazy (odc. 4 – Czarne ptaszysko

odc. 5 – Magiczny cylinder

odc. 6 – Księga Prospera

rodzaj:Serial animowany
gatunek:Film dla dzieci
produkcja: Polska
kat.wiek.:5
czas trwania: 13 min/ 1odc.

godz. 18:00 -Zabawa zabawa (8,60 zł bilet)
rodzaj:Fabularny
gatunek:Dramat, Komedia
produkcja: Polska
kat.wiek.:12
Czas trwania: 1h 28 min.

40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza) pije, by – jak sama mówi – „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk (Marcin Dorociński). Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg – Teresy (Dorota Kolak) każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nieodmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać? 

14.07.2019

12:00 – Baśnie i bajki Polskie (Dar Skarbnika, Bazyliszek, Kluskowa brama) (Od lat 5)

rodzaj:Animowany
gatunek:Film dla dzieci
produkcja: Polska
kat.wiek.:5
Czas trwania: 13 min/ 1 odc.

godz. 18:00 – Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu (2014)

1h 35 min. (Fabularny, Komedia, Groteska)
rodzaj:Fabularny
gatunek:Dramat, Komedia, Groteska
produkcja: Francja, Niemcy, Norwegia, Szwecja
kat.wiek.:16
Czas trwania: 1h 35min.

Dwaj przeraźliwie smutni wędrowni sprzedawcy śmiesznych gadżetów, Sam i Jonathan, zabierają widza w podróż przez świat osobliwości zaludniony przez groteskowych bohaterów. W kolejnych nie związanych ze sobą scenach zanurzeni w beżowo-sino-zielonkawym świetle, poruszający się jak zombie brzydcy ludzie o twarzach białych jak u aktorów kabuki, powtarzają te same mechaniczne czynności i wymieniają te same absurdalne frazesy. Gruba nauczycielka flamenco jak natrętna mucha molestuje podczas próby swojego ucznia, kapitan żeglugi, który choruje na chorobę morską, zastępuje w salonie chorego fryzjera, jadący na wojnę król podrywa w knajpie barmana, mężczyzna chwilę przed popełnieniem samobójstwa mechanicznie powtarza przez telefon: „Cieszę się, że u ciebie wszystko dobrze”… Nie mniej groteskowi są sami przewodnicy po tym ludzkim panopticum, z odklepywanymi w kółko formułkami o „długaśnych kłach wampirów” i chęcią „sprawienia ludziom radochy”. 

19.07.2019 (Weekend z polskimi filmami)

godz. 19:00- Lęk wysokości (2011)
1h 26 min (Psychologiczny, Dramat)

rodzaj:Fabularny
gatunek:Dramat, Psychologiczny
produkcja: Polska
kat.wiek.:12
Czas trwania: 1h 26 min.

Poruszająca historia młodego dziennikarza, którego świetlaną karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o tym, że jego ojciec trafił do szpitala psychiatrycznego, a on, syn, jest jedyną osobą, która może mu pomóc. Czy człowiek skoncentrowany dotąd na osobistym sukcesie będzie
w stanie zrozumieć i wziąć odpowiedzialność za chorego ojca? Jakiej prawdy o sobie dowie się przy tej okazji?

20.07.2019

godz. 16:00 – Jaskiniowiec (2018) 1h 29 min. (dla dzieci)
rodzaj:Animowany
gatunek:Dla dzieci
produkcja: Francja, Wielka Brytania
kat.wiek.:7
Czas trwania: 1h 29 min.

W zamierzchłych czasach, gdy nie było facebooka, prądu i ciepłej wody, a w zagrodzie za jaskinią pasły się dinozaury, rozgrywa się pełna szalonych przygód historia dzielnego Duga, który musi zjednoczyć swą jaskiniową ferajnę przeciw nadchodzącemu zagrożeniu. W świecie, w którym zamiast psa każdy mógł mieć mamuta, a zaostrzony kamień był gadżetem na miarę dzisiejszego smartfona, nadejście pulsującej hałaśliwą nowoczesnością Epoki Brązu zwiastuje nieuniknione kłopoty.

godz. 18:30 -Ucieczka z kina Wolność (1990) (Psychologiczny, Komdiodramat) 1h 27 min

rodzaj:Fabularny
gatunek:Komediodramat, Psychologiczny
produkcja: Polska
kat.wiek.:12
Czas trwania: 1h 27 min.

Lata 80. XX w. Postaci wyświetlanego w kinie „Wolność” filmu porzucają swoje role i nawiązują kontakt z widzami. Okręgowy cenzor stosuje środek zapobiegawczy: każe wykupić wszystkie seanse, jednak wirus buntu przenosi się na ulice. I wtedy partyjna „góra” nakazuje spalić kopię filmu. 
Jeden z najbardziej oryginalnych filmów okresu przełomu. Podszyta absurdem, nawiązująca do „Mistrza i Małgorzaty” Bułhakowa i „Purpurowej róży z Kairu” Allena metaforyczna opowieść o końcu opresyjnego ustroju, ale też uniwersalna przypowieść o człowieku, który, choć upadł, próbuje odzyskać godność i wolność.

21.07.2019

godz. 12:00 – Miś Fantazy odc. 7 – Szkarłatna perła
odc. 8 – Złamana pieczęć
odc. 9 – Wyspa kotów
rodzaj:Serial animowany
gatunek:Film dla dzieci
produkcja: Polska
kat.wiek.:5
czas trwania: 13 min/ 1odc.

godz. 18:00 -Psy (1992) (Fabularny, Sensacyjny) 1h 44 min.
rodzaj:Fabularny
gatunek:Sensacyjny
produkcja: Polska
kat.wiek.:16
Czas trwania: 1h 44 min.

Przełom lat 80. i 90. XX w. Porucznik Franz Maurer (Bogusław Linda), po kilkunastu latach służby w SB pozytywnie zweryfikowany, zaczyna pracę w policji kryminalnej. Celem pierwszej akcji, w której bierze udział, jest zatrzymanie członków międzynarodowego gangu złodziei samochodów. Niestety, plan nie wypala, wywiązuje się strzelanina, w której giną trzej policjanci. Maurer, nie mogąc pogodzić się ze śmiercią swoich ludzi, chce wymierzyć sprawiedliwość ich mordercom. Domyślając się, że kradzież samochodów to tylko część działalności szajki, którą mogą tworzyć byli funkcjonariusze służb specjalnych, prosi o pomoc innego „psa”, swojego przyjaciela Ola Żwirskiego (Marek Kondrat). Ten jednak, negatywnie zweryfikowany, przeszedł już na drugą stronę. Maurer, jak wielu innych filmowych bohaterów, w tej walce „w imię zasad” pozostaje sam…
Jeden z najgłośniejszych i najważniejszych filmów lat 90. Znakomity scenariusz, świetna obsada z aktorami grającymi wbrew dotychczasowym ekranowym wizerunkom i kultowe kwestie, które weszły do potocznego języka.

26.07.2019

godz. 19:00 – Na mlecznej drodze (2016), 2h 5 min. (dramat, Fantasy, Komedia)
rodzaj:Fabularny
gatunek:Dramat, Komedia, Fantasy
produkcja: USA, Wielka Brytania, Serbia
kat.wiek.:12
Czas trwania: 2h 5 min.

Trwa wojna, a wokół rozkwita wiosna. Mleczarz Kosta (Emir Kusturica) codziennie przekracza linię frontu, aby dowieźć żołnierzom pożywienie. Los mu sprzyja: kule się go nie imają, piękna Milena (Sloboda Mićalović) oddała mu serce, a jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Do czasu. Wraz z przybyciem do wioski tajemniczej Włoszki (Monica Bellucci), życie Kosty wywraca się do góry nogami. Tak wygląda początek namiętnej i zakazanej miłości, przez którą para bohaterów zostanie wystawiona na niejedną niebezpieczną próbę. Skoro jednak połączył ich los, to nikt i nic nie może im zagrozić.

27.07.2019

godz. 16:00 – Przygody myszki odc. 04 – Imieniny cioci (1976)
Mami Fatale odc. 01 – Megaprosilla (2012)
Podróże kapitana Klipera odc. 01 – Muszla maharadży (1986)
rodzaj:Seriale animowane
gatunek:Film dla dzieci
produkcja: Polska
kat.wiek.:5
Czas trwania: 8 min/1 odc

godz. 18:00 – Vicky, Christina, Barcelona (2008) 1h 33 min. (psychologiczny, Dramat, Obyczajowy)
rodzaj:Fabularny
gatunek:Psychologiczny, Obyczajowy, Komedia
produkcja: Hiszpania, USA
kat.wiek.:12
Czas trwania: 1h 33 min.

Vicky jest praktyczną realistką, Cristina – niepoprawną romantyczką. Vicky jest zaręczona, Cristina właśnie zerwała z chłopakiem. Vicky szuka w mężczyznach powagi i stabilizacji, Cristina marzy o wielkiej namiętności, nawet za cenę cierpienia. Vicky doskonale wie, czego chce od życia, Cristina świetnie wie, czego od niego nie chce. Różni je prawie wszystko, a jednak obydwie, spędzając wakacje w Barcelonie, zakochują się w tym samym mężczyźnie, egzotycznym fascynującym Hiszpanie, artyście i uwodzicielu.

28.07.2019

godz. 12:00 – Bukolandia
odc. 2 – Turydlaki
odc. 3 – Katastrofa
rodzaj:Serial animowany
gatunek:Film dla dzieci
produkcja: Polska
kat.wiek.:7
Czas trwania: 23 min/ 1 odc.
Bolek i Lolek wyruszają w świat odc. 03 – Na wyspach Polinezji (1968)

Godz. 18:00 – Madame(2017)
1h31 min. (Dramat, Komedia)
rodzaj:Fabularny
gatunek:Dramat, Komedia
produkcja: Francja
kat.wiek.:12
Czas trwania: 1h 31min.

By wnieść pikanterii do skostniałego związku – Anne (Toni Collette) i Bob (Harvey Keitel), bogata i świetnie sytuowana para z Ameryki, przenosi się do urokliwej posiadłości w Paryżu. Po przeprowadzce do miasta miłości, małżeństwo postanawia wyprawić luksusowe przyjęcie dla swoich dystyngowanych znajomych. W trakcie przygotowań okazuje się, że na imprezę przybędzie dokładnie trzynastu gości. Zaniepokojona pechową liczbą osób, wierząca w przesądy Anne wpada na niezwykły pomysł. Postanawia namówić swoją pokojówkę Marię (Rossy de Palma), by ta na przyjęciu udawała… hiszpańską arystokratkę. Sytuacja wydaje się opanowana. Przynajmniej do czasu! Wystarczy kilka lampek wina i rozluźniająca atmosfera, by rezolutna służąca wpadła w oko brytyjskiemu marszandowi. Lecz burzliwy romans Marii jest zupełnie nie w smak Anne, która zrobi wszystko, by rozdzielić parę nieoczekiwanych zakochanych.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *