Lutowe granie za rogiem.

🎬 Nasz repertuar na luty to:

👉Kilka nowości dla młodszych widzów, które w naszym kinie zagramy po raz pierwszy.

📌 Jedną z nowości jest chwytająca za serce historia nierozerwalnej przyjaźni chłopca i jego wiernego owczarka Collie, oparta na bestsellerowej książce Erica Knighta-„Lassie ,wróć !

📌Drugą z nowości jest, produkcja dla dzieci i młodzieży-„Czarny młyn”, opowieść o wielkiej przyjaźni i rodzącej się pierwszej miłości, a także lekcja tolerancji osadzona w pełnej zwrotów akcji fabule przygodowej stworzonej przez reżysera Mariusza Paleja.Historia oparta na motywach bestsellerowej powieści Marcina Szczygielskiego.

Nie zabraknie też filmowych przygód dla młodszych widzów, a oto zadbają bohaterowie „Szybcy i śnieżni”, „Odlotowy nielot” , Pszczółka Maja i inni :).

👉Propozycje na ferie w kinie, które już tuż, tuż za rogiem, to poranki z kinem przygodowo-familijnym. A podczas tych poranków wpadniemy w „Tarapaty 2”, poznamy wielki świat wraz z Listonoszem Patem i odkryjemy „Sekretny świat kotów”.

21 luty to nasz DKF dla dzieci z projekcją wspomnianej już „Lassie,wróć !”połączonej z warsztatami z dogoterapii. A to oznacza spotkanie z naszymi przyjaciółmi z Kynoterapia u Florka. Będzie to doskonała okazja do poznania losów jednego z najwierniejszych pisaków w historii literatury i kina- Lassie ale także cenna lekcja od naszych psich profesorów. Ludzkim głosem naszych sympatycznych czworonogów🐕🐕‍🦺 będzie jak zwykle niezawodna pani Marzena:)

📽 Dla starszych widzów również nie zabraknie ciekawych podróży kinowych. Czego mogą spodziewać się Nasi widzowie? Co przyniesie nam lutowe piątkowo-sobotnie granie? Trochę sensacji, komediodramatu w rodzimym wydaniu,baśniowości,tajemnicy.

👉 Maraton Filmowy- „Różne Oblicza Miłości”, wprowadzi nas w odrobinę nostalgiczno-walenynkowy nastrój.❤

👉Entuzjastom kina niszowego proponujemy„Na mlecznej drodze”Emira Kusturicy.Charakterystyczny, przerysowany świat przedstawiony, pełen niepasujących do siebie z pozoru elementów, absurdalne poczucie humoru, przechodzące zaraz w melancholijny ton, wreszcie organiczny związek z naturą tak można w skrócie przybliżyć estetykę proponowanej pozycji filmowej z dorobku bałkańskiego reżysera.

👉Zaczniemy w klimacie kryminału, za sprawą amerykańskiego komediodramatu„Ślicznotki”wyreżysowanego przez Lorene Scafaria z Jennifer Lopez,Constance Wu w rolach dziewczyn pracujących w nocnych klubach Nowego Jorku ,które postanawiają wymierzyć sprawiedliwosć na własną rękę.

👉„Kod Dedala” rasowy thriller ze świetnymi twistami, który zostaje w pamięci na długo po seansie to propozycja dla widzów, którzy lubią interesującą „gimnastykę” dla umysłu, celebracje literatury i zagadek oraz zaskakujący scenariusz. Jeśli w powyższym odnajdujesz sebie to postaw na „Kod Dedala”.

👉Miłośników polskich komedii,szczególnie zachęcamy do wspólnego obejrzenia komediodramatu „Czarna owca” z Arkadiuszem Jakubikiem i Magdaleną Popławską w rolach głównych w ponadczasowej komedii o więzach rodzinnych, o które trzeba walczyć za wszelką cenę i nie można pozwolić na ich zerwanie. 

🔜 W tym miesiącu w naszym kinie przeżyjemy także po raz pierwszy spotkanie z Wielką Sztuką w Kinie,a to za sprawą operetki „Zemsta nietoperza”.🎼

Szczegóły co do konkretnych wydarzeń już wkrótce .🔜 Miejcie oczy szeroko otwarte 😉👀Zachęcamy do zapoznania się z historiami zamkniętymi w lutowym kadrze.👇