BUKIET MARCOWYCH PROPOZYCJI KINOWYCH…

🎬 W miesiącu marcu mamy dla Was kilka nowości z kina polskiego, trochę oscarowych propozycji i niesamowite kinowe przygody dla najmłodszych🙂🌷 Rozpoczniemy natomiast słodko-gorzkim obrazem „Mustang” w reżyserii Deniz Gamze Ergüven.

DZIEŃ KOBIET W KINIE ZA ROGIEM🙂

8 MARCA W DNIU KOBIET gramy w klimacie nostalgicznym. Po raz pierwszy w naszym kinie zagramy film„Zupa nic” znanej naszym widzom i mieszkańcom Debrzna z filmów „Zabawa zabawa” i „Moje córki krowy” Kingi Dębskiej. Burzliwe dorastanie, codzienność PRL-u i międzypokoleniowe wojny pod wspólnym, niewielkim dachem- to rzeczywistość naszych bohaterów, którą będziemy mogli oglądać już w ten wtorek 08.03 o godzinie 18:00 na ekranie naszego kina podczas seansu w reż. Kingi Dębskiej „Zupa nic”.

„Zupa nic „ pojawi się w naszym repertuarze jeszcze pod koniec miesiąca -26.03.2022 roku.

MAMY TEŻ COŚ DLA PANÓW…

A skoro dzień kobiet to …pamiętamy również o Was drodzy Panowie.Z okazji waszego święta, które przypada 10 marca mamy dla Was propozycje filmową w klimacie PRLu-Najmro. Kocha, kradnie, szanuje w reżyserii Mateusza Rakowicza, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka i króla ucieczek, który 29 razy wymknął się organom ścigania PRL. Jego brawurowe wyczyny śledziła w latach 70. i 80. cała Polska.

„Teściowiedebiut Kuby Michalczuka, oparty na podstawie sztuki teatralnej autorstwa uznanego dramaturga Marka Modzelewskiego pt. „Wstyd” z gwiazdorską obsadą: Ostaszewska ,Dorociński, Kuna,Woronowicz to znakomity komediodramat o słabościach, obawach, wstydzie, kompleksach czy uprzedzeniach głównych bohaterów, w których doskonale odbijają się nasze własne przywary.

OSCAROWE KINO

W marcu przypada jedna z ważniejszych uroczystości w świecie filmowym -rozdanie Oscarów. Dla Państwa zagramy oprócz nominowanego w kategorii film nieanglojęzyczny „Mustanga” jeszcze dwie oscarowe propozycje.

Jackie” amerykański film biograficzny z 2016 roku w reżyserii Pabla Larraína, zrealizowany w międzynarodowej koprodukcji.W roli głównej Natalie Portman, która wcieliła się w Jacqueline Kennedy,kopiując w mistrzowski sposób jej gesty, sposób mówienia, poruszanie się.Świetnie skomponowana muzyka autorstwa Mici Levi i niesamowita dbałość o szczegóły ,dzięki umiejętnemu połączeniu nagranego materiału filmowego z fragmentami archiwalnymi to niewątpliwie kolejne atuty filmu .

Druga oscarowa propozycja to „Zimna Wojna”-melodramat filmowy z 2018 w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, zrealizowany w polsko-francusko-brytyjskiej koprodukcji według scenariusza napisanego wraz z Januszem Głowackim oraz Piotrem Borkowskim.Film opowiada historię dwojga ludzi, artystów ze złożoną przeszłością, których łączy wyjątkowe, burzliwe uczucie.”Zimna wojna” to opowieść o miłości w stylu noir. Opowieść atrakcyjna zarówno w warstwie wizualnej jak i muzycznej. W roli utalentowanej i odważnej Zuli Joanna Kulig a partneruje jej Tomasz Kot – doskonały w roli amanta w stylu noir, który jak kocha to na zabój. Obraz stawia widza przed całkiem nowymi doświadczeniami, zmuszając do sięgnięcia po głęboko ukryte pokłady wrażliwości i wyobraźni.

KINO FAMILIJNO-PRZYGODOWE

Dla dzieci w Kinie za Rogiem jak zwykle nie zabraknie niesamowitych przygód. Zaczniemy od spotkania z sympatycznymi bohaterami animacji „Fru” przed ,którymi długa wyprawa w nieznane…

Po raz kolejny zapraszamy serdecznie na przygody najwierniejszego psa w filmie „Lassie,wróć!”.

Dzięki bajce pełnej magii, przyjaźni i solidnej dawce humoru dowiemy się „Jak zostać czarodziejem”

Czekaja nas też dwie nowości w naszym kinie.

„Halvdan-prawie wiking „ to historia przyjaźni ponad granicami ,pokazująca jak dzięki współpracy i dobrej woli budować harmonię w trudnych relacjach. Halvdan i Meia spotykają szereg trudności, ale siła ich przyjaźni spowoduje, że śmiało zmierzać będą do pogodzenia skłóconych światów.

Druga nowość to pierwsza część przygód Julki, Olka i jego nieodłącznego towarzysza psa Pulpeta.Tym razem poznamy początki ich przyjaźni i ruszymy tropem skarbu w filmie „Tarapaty”.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.